SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

medyoloji sosyal medya yönetimi

Günümüzde sosyal medya markaların oluşmasında ve gelişmesinde büyük bir öneme sahiptir.Gelişen teknoloji ve değişen dünya düzeni tüketici alışkanlıklarınıda değiştirmiştir.Bu değişimin farkına varan işletmeler ürün/hizmet sunumlarını, markalarını pazarlamak ve hedef kitlelere daha hızlı ulaşmak için sosyal medyaya yönelmişlerdir.

Sosyal medya işletmelerin mesajlarının müşteriye doğrudan iletilmesinde , ürün/hizmet tanıtımlarının yapılmasında ve marka imajını yönetmede en güçlü dijital pazarlama unsuru olarak yer almaktadır.

İşletmeler için sosyal medya müşterileriyle doğrudan doğruya müşterileri ile buluşturan ve pazarlama imkanı sunan bir platformdur.

Bu kapsamda değişen ve gelişen dünya düzeni göz önüne alındığında sosyal platformlarda profesyonel bir şekilde yer almanın önemi de bu değişim ile doğru orantılıdır. Medyoloji ekibi olarak , sosyal medya hesaplarınızın yönetilmesinde , ölçümlendirilmeside ve markalaşmasında sizlere destek oluyoruz.  Size uygun pazarlama stratejesini belirleyip, uygun platformada ürün/hizmet pazarlamanız ve markalaşma çalışmaları için sizlere destek oluyoruz.

Sosyal medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi dünyada daha bilinçli şekilde yapılmasına karşın Türkiye’de gerekli önem verilmemektedir. Bilinçsiz yapılan sosyal medya yönetimi markalar için ölümcül bir negatif etkiye sahiptir. Markaların sosyal medya yönetimine gereken önemi vermemesi sonucunda sık rastlanan online kriz vakaları oluşmaktadır. Sosyal medya markalar için büyük fırsattır ve bu süreç hasas bir şekilde yönetilmelidir. 

sosyal medya danışmanlığı

Sosyal Medya Reklamları

Yenicilikçi reklam anlayışı ile ele alınan markanız, firmanızın vizyonuna uygun stratejiler ile yönetilir. Dijital reklam stratejilerine uygun içerikler ve görseller ile desteklenen sosyal medya hesaplarınızın alakalı aramalarda üst sıralara çıkması hedeflenerek gerekli çalışmalar yapılır.

Online Kriz ve İtibar Yönetimi

Sosyal medyada bir içeriğin yayılma hızı son derece yüksektir. Markanızın reklamını yapan bir videonun yayıldığı gibi kötü içerikli, markanızı kötü gösterecek video da aynı hızda yayılarak marka değerinizi düşürür. Sosyal medya yönetiminde , karşımıza çıkabilecek bu gibi olaylar için birden fazla senaryo üretilit ve krize sebep olabilecek konular belirlenerek kötü içerik yayınlanmadan önem alınır ve kriz oluşması önlenir.

sosyal medya takibi

Sosyal medya hesaplarınız 7/24 erişilebilirdir. Siz sosyal medyada olmasanız bile insanlar sizin hakkınızda konuşur ve yorum yapalar. Bu konuşmalar iyi olacağı gibi marka değerini düşüren konuşmalarda olabilir. Kontrol altında tuutlmayan bu etkileşimler bir çığ gibi büyümeye müsaittir. Bu sebeple sosyal medya hesaplarınız uygun programlar ile takip etmek önemlidir.

Sosyal medya hesaplarınıza takipçilerinizden gelen yorum ve mesajlar anında cevaplanır. Bu sayede müşteri memnuniyeti sağlanır.

İçerik yönetimi

İçerik üretimi sosyal medyanın kalbidir. İçeriklerin yaratıcı ve görsel değerinin yüksek olması çok önemlidir. Markanıza özel bilgilendirme mesajları ve haberler görsel değeri yüksek içerikler ile harmanlanarak takipçileriniz ile paylaşırız.

Sıkca Sorulan Sorular

Sosyal medya danışmanlık hizmeti almadan önce aklınıza takılabilecek olan bazı soruları yanıtlamak istedik.

Sosyal medya yönetimi en basit tabiri ile sosyal medya hesaplarınızın bilinçli olarak yönetilmesi, içerik paylaşılması, online kriz ve itibar yönetimi stratejilerinin geliştirilmesini kapsar.

Evet. Sosyal medya danışmanlık hizmeti belirli periyotlar dahilinde hesapların analiz edilme ve raporlanmasını kapsar. Bu raporların doğru şekilde yorumlanması ve buna göre işleyiş biçiminde gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.

Sosyal medya hesapları markaların hedeflerine ulaşmasında önemli bir rol üstlenir. Markanızın ürün/hizmet sunumlarını sosyal medya üzerindene tkili bir şekilde yapmak müşteri portföyünüzü genişletir. sosyal medya hizmeti almak marka imajını yükseltir.

Sosyal medyada paylaşım biçimleri değişiklik gösterir. Gönderi sıklığı belirlenen hedefler doğrultusunda değişmekle beraber, aylık ortalama 15-20 gönderi paylaşmak idealdir. fakat gönderi paylaşımları takipçilerin en çok etkileşimde olduğu saatlerde yapılmalıdır.

Sosyal Medyada Marka İmajinızı Güçlendirecek Bir Dijital Reklam Ajansı Arıyorsanız , Doğru Yerdesiniz