Google ADS Reklamları

Google ADS , eski adı ile Google Adwords web sitenizin arama
sonuçlarında ilk sayfada çıkmasını sağlayan Google’ın reklam aracıdır. Arama sonuçlarında ilk sayfada çıkmak web sitenizin ziyaret edilme ihtimalini arttırmaktadır. Bir web sitesinin arama sonuçlarında ilk sayfada çıkması iki şekilde sağlanabilir. Birincisi Sem (arama motoru pazarlaması) ikincisi SEO ( arama motoru optimizasyonu).

SEM , arama motorlarının belirlenen anahtar kelimeler ile
yapılan aramalarda web sitenizin reklamının ilk sayfada çıkmasını sağlar. Bu işlem Google Ads aracı ile yapılır.

Web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması için, web site trafiğinin yüksek olması gerekir ya da doğru anahtar kelimeler tanımlanarak üst sıralara yükseltilmelidir.

google adwords

Arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan firmaların daha çok tercih edilir olduğu ve marka itibarının yüksek olduğu görüşü kullanıcılar arasında yaygındır. Bir başka neden ise arama sonuçlarında üst sıralarda olmak sizi rakiplerinizin önüne geçirir.

Google Ads , size reklam maliyetinizi yönetebilme imkanı sunar ve bu sistemde reklamınıza tıklandığında ne kadar ücret ödeyeceğinizi siz belirlersiniz.

Google Ads ile hedef kitlenizi istediğiniz bölge,şehir, cinsiyet, medeni durum, istediğiniz yaş aralığına göre filtreleme yapabilirsiniz. Anahtar kelime planlayıcı ile faaliyet verdiğiniz sektör hakkında alakalı anahtar kelimerler seçerek reklamınızın Google’da arama yapan hedef kitlenize görüntülenmesini sağlarsınız.Böylese potansiyel müşterileriniz anahtar kelimelerle arama yaptığında arama listelerinde birinci sırada yer alırsınız.